Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Задільське – Історія

Заді́льське — село в Сколівському районі Львівської області. Населення становить 662 особи. Орган місцевого самоврядування — Задільська сільська рада.

Назва села походить від того, що воно розташоване за горою Діл. Задільське виникло приблизно в середині 16 ст. Належить до одноіменної сільської ради.

Розташоване між горами вздовж річки Задільчанки, яка бере початок з під гори Магура. Річка тече на північ і зливається з річкою Завадкою, яка становить праву притоку найбільшої річки Бойківщини — р. Стрий.

На півдні села підноситься гора Магура, висота якої становить 1013 м, на півночі — г. Клива — висота 901 м, із західного боку — гора Діл, яка є значно нижчою від Довжок і Магури.

Найвища точка над рівнем моря 1013 м. На півдні Задільсько межує із селом Красним, на заході — з Комарниками Турківського району, на сході — з Довжками, на півночі — з Завадкою. Найближчим містом, до якого 23 км, є Турка. Віддаль від Задільська до м. Сколе становить 40 км, до Львова — 150 км. В селі нараховується понад 220 дворів, близько 800 жителів (2008 р.).