Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Волосянка – Історія

Волося́нка — курортне село  в Сколівському районі Львівської області, яке розміщене в долині річок Славка та Ялинкувата, серед гір Сколівських Бескидів.

Розташоване за 35 км від районного центру Сколього та за 8 км від селища Славське. Населення — майже 1,5 тисячі осіб.

Перша письмова згадка про село Волосянка належить до 1572 р.

Щодо походження сучасної назви легенда оповідає про гарненьку дівчину Славку з чудесним волоссям, яка вбила приставучого татарського візира-нападника, за що її за коси прив’язали до коня і затягали до смерті. Через її волосся люди назвали поселення Волосянкою. Інша історія оповідає про страту дівчини на горі, і що з її волосся утворився потік Волосянка, який дав назву селу.

На захід від села розташована відома гора Високий Верх (1242 м) та джерело (пам’ятка природи) «Писана Криниця» (за 1 км на північ від вершини гори). Також з заходу є гори: г. Плішка (1032,2 м), г. Ярочище (987 м) та г. Ялина (1164,5 м). На півдні є гора Ільза (1064,5 м). Зі сходу село Волосянка оточене долиною річки Славка та меншим гірським масивом, який простягається до хребта Бескид. Через північну частину села проходить газопровід Уренгой.

На сьогодні Волосянка стає щораз популярнішою як гірськолижний курорт. На відстані близько 2 км від села Волосянка, біля підніжжя г. Зворець (1223 м), що входить до гірського масиву г. Високий Верх (1242 м), розташований відомий гірськолижний комплекс «Захар Беркут».

Крім зимового туризму у Волосянці набуває розквіту зелений туризм. Навесні, влітку та восени практикуються походи в гори, збір грибів та ягід, купання в гірській річці, екскурсії по горах.