Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Сколе – Історія

Ско́ле — місто районного значення Сколівського району Львівської області України, районний центр. Розташоване в долині річкиОпір в Українських Карпатах, один з історичних центрів Бойківщини, занесений до Списку історичних населених місць України.

Відоме в історичних документах з 1397 року, Сколе протягом своєї понад 600-літньої історії належало до Галицько-Волинського князівстваРечі ПосполитоїАвстро-Угорська імперіяЗУНРПольщіРадянського Союзу, а після розпаду останнього перебуває в складі незалежної України.

Сколе було спочатку маленьким гірським поселенням, потім біля села у 1660 році граф Олександр Януш Заславський заснував містечко, яке з часом об’єдналось з Старим Сколе. Пізніше до міста були приєднані присілки Демня і Святослав.

Густа річкова мережа, яку утворюють притоки річок Стрий та Опір, робить цю територію особливо привабливою для туризму у всі пори року.                                Сколе — початковий пункт багатьох туристичних маршрутів. Зокрема звідси прокладено марковані пішохідні маршрути на г. Лопата, г. Парашка, до водоспадів на р. Кам’янка, в урочище Святослав.

2001 року Сколе увійшло до Списку історичних населених місць України.Через Сколе проходять стратегічні загальнодержавні і європейські транспортні комунікації: автодорога E50 (М06) (КиївЧоп) та E471 (МукачевеЛьвів), залізниця Київ-Чоп, південна гілка нафтогону «Дружба».