Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Плав’я – Історія

Пла́в’я — село  в Сколівському районі Львівської області. Населення становить 1372 особи. Орган місцевого самоврядування — Плав’янська сільська рада.

Розташоване  Плав’я на півдні Львівської області в південнозахідній частині Сколівського району на відстані 26 км від районного центру — міста Сколе. В адміністративно-територіальному відношенні воно входить до складу Сколівського району та одноосібно формує Плав’янську сільську раду. Площа села становить 3061 га (30,61 кв.км), що становить 2,04 % площі району та 0,14 % площі області. Станом на 01.01.2010 р. в с. Плав’я проживало 1372 особи, або 2,9 % населення району та 0,05 % облаті .

З позиції мікрогеографічного положення с. Плав’я є центром однойменної сільської ради, а його безпосередніми сусідами є на півночі с. Риків, на сході — сс. Головецько і Пшонець, на південному сході — с. Тернавка, на півдні — с. Кальне та с. Хітар, на заході — с. Тухолька, на північному заході — с. Орява[

Саме ж село Плав’є відоме тим, що тут є новий сучасний витяг. Цей витяг є 4-містний, крісельний та має довжину 1000м з перепадом висот 260м. Основний схил для катання на лижах має відносно стрімку верхню частину, яка переходить у відносно спокійний спуск, який закінчується пологим полем. Підйом до вершини з допомогою витягу триває приблизно 8 хвилин.

В загалом тут є 6 лижних трас, різних ступенів складності, 14 снігових гармат, 4-х крісельний підйомник Допельмаєр. Також є бугель. Є відпочинковий комплекс з пунктами прокату гірськолижного спорядження та можливістю допомоги інструктора.

З архітектурних споруд в селі Плав’є цікавою є дерев’яна церква Святого Архистратига Михаїла з каплицею. Ця церква збудована коштом власника спортивно-відпочинкового комплексу «Плай».