Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Козьова – Історія

Козьова́ — село Сколівського району Львівської області.

Козьова міститься в межах Карпатських Бескидів на межі Національного парку «Сколівські Бескиди».

Вважається, що дата заснування села є 1538 рік.

Так у збірнику «Легенди та перекази про оселі» автор фольклорного циклу «Писана криниця» Василь Сокіл подає переказ про заснування села Козьова. Згідно з цим переказом при першій навалі татар на Карпатський край в горах ховались люди від татар. Але щоб вижити, вони ходили на полювання. Та одного разу далеко відійшли від своєї схованки, та заблукали. Вийшовши на одну гору, вони побачили багато диких кіз. Тому зраділи ці люди, так як кози дозволять їм тут довго проживати та забезпечать м’ясом. Тому дали назву горі — Козій. Пізніше в долині річки Орява люди почали орати, сіяти та вирощувати хліб. З часом розбудували хати та поселились тут люди надовго. Так відомо, що першим біля Козія побудував хату Андрій Русин, а другим номером була хата Семена Климаша. Пізніше село назвали Козів, а сьогодні це село пишеться Козьова.

Оточене з усіх сторін горами, село милує людське око своєї красою: зелений-зелений ліс ближче до зими набирає кольорів широкої гамми (від світло-жовтого до темно-коричневого); варта уваги і річка Орява, яка влітку стає місцем паломництва тутешньої дітвори.

Також варто зазначити, що неподалік Козьови розташовані багато пунктів «зимового відпочинку» гірськолижний курорт «Тисовець» та гірськолижний комплекс «Плай».