Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Коростів – Історія

Ко́ростів — село в  Сколівському районі Львівської області. Населення становить 933 особи

Розташоване село у долині рік Оряви (притоки Опору) та Бутивлі (яка в свою чергу впадає в Оряву), на відстані 8 км від районного центру — Сколе. Площа території — 236,9 га. Через південну частину села проходить автотраса Київ–Львів–Чоп.

Перша документальна згадка про Коростів належить до 1518 року, хоча офіційною датою заснування вважається 1715 р.

Щодо походження назви села, є декілька версій одна з яких є тутешній потічок, що починається з полонини Коростовець і відповідно йменується. Інше припущення — від хвороби короста — пов’язане з тим, що навколишні поля всіяні горбочками-“коростою” (хоча насправді раніше тут були непрохідні ліси). Більш правдоподібні версії: походження назви від “маєток, двір”, або ж від перших жителів, однієї зі семи родин-засновників поселення, Коростівчаків.

Коростів має два присілки, Бутівля відома тим, що з давніх часів тут інтенсивно заготовляють ліс та  Гута, де варили скло, що було знане у всій Австро-Угорщині.

Також збереглися давні назви урочищ: Бозники, Верхній Ванч, Грамники (давніша назва — Грабники), Ґуральня, Доли (На Долині), Заглибокий, Круг (На Крузі), Нижній Ванч, Пасіки, Підпосіч, Плоснина, Посіч, Постріш (Постріч), Розтіки (Ростіки), Секільський потік, Тирки, Ужварня, Черінь[1].

Село є досить туристичним обє’ктом оскільки в селі є декілька готелів та баз відпочинку, садиби зеленого туризму, заклади харчування, форельне господарство, кімната-музей, відпочинкові зони, збереглися декілька дерев’яних хат кінця ХІХ ст. Навколо — територія національного природного парку «Сколівські Бескиди».