Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Климець – Історія

Климе́ць — село в Україні, в Сколівському районі Львівської області. Населення становить 342 особи. Орган місцевого самоврядування — Климецька сільська рада.

В 1843 році дідич Сможого Кароль Шейф фундував в Карлсдорфі поблизу Климця парафію РКЦ, яку 1861 року перенесли до Фелізенталю

1845 року маєток в селі купив граф Станіслав Марцін Скарбек — фундатор теперішнього Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (Львів).

Село знаходилося не на тому місці, де тепер. Його засновники оселилися в Жупанському потоці, кілька кілометрів на схід сонця. Воно якраз розлягалося в тому потоці, що сходив до другого села Жупани на клин. Дали тому селу ймення Клинець.

Розказували, що його заселяли Хром’яки, Гички, Салагани… Вони вирубували ліс, будували хати, робили на землі, пасли стада худоби, і з того жили.

Але одного разу сталося в них велике лихо: прийшла якась хороба, і люди мерли, як мухи. Думали, що всі перемруть. Лишився хіба один чоловік на ім’я Клим. Він то й став першим засідателем нового села. Від нього й рід розмножився, і село розбудувалося далеко геть від того першого поселення. Назвали село Климець на честь того чоловіка, що не дав пропасти усій громаді.