Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Гребенів – Історія

Гребені́в — село в Сколівському районі Львівської області,  розташоване на висоті 500 м над рівнем моря, 6 км від районного центру Сколе.

Село Гребенів згадується ще в 16 столітті. Навколо села підносяться вершини гір, які мають куполоподібну форму, ніби гребенем оточуючи долину і населений пункт. Звідси і походить назва «Гребенів».

Ще за однією версією, назва села Гребенів походить від «гребенів» з піску та каміння на річці Опір.

За народними переказами його заснував Пороховник. Прізвище його не зберегли, а кличку отримав від того, що займався випалюванням пороху. За часів Київської Русі в долині річки проходив шлях в Угорщину. Дорога проходила від Святослава через територію сучасного Гребенова, Тухлі та Ялинкувате і далі за перевал. Про цей шлях добре знають і теперішні жителі «Сколівських Бескид». По ньому відступало військо князя Святослава Володимировича, рятуючись від Святополка І в 1015 році.

При в’їзді до села відбулася битва, в якій загинув князь Святослав, в зв’язку з цим і була названа долина в його честь. На березі річки висипаний курган — могила князя. Достовірність цього факту підтверджена археологічними розкопками, які проводилися Львівським університетом під керівництвом професора Олексія Ратича (1967 р.)- тому друга версія про походження села пов’язана з Святославом. Всі загиблі були поховані в полі, де тепер простягається село. А оскільки слова «захоронення» і «погребення» є тотожними. Звідси і Гребенів — місце, де погребені воїни.

Село тільки починає розвиватися як курорт. З’являються нові готелі, перебудовуються старі, запрошують до себе садиби зеленого туризму.        Найближчі лижні витяги — в Славську.