Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Туристичні маршрути Сколівщини

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Протяжність маршруту 14,0 км.

  • Тривалість проходження – 3 год.
  • Початковий пункт еколого – пізнавального маршруту „м.Сколе-водоспад Гуркало” ур. „Колодка” і з’єднана з центральною автодорогою м. Сколе. Маршрут веде нас до місця відпочинку, що знаходиться на 8 км. даного маршруту. Далі дорогою, на 10 км. ур. Кам’янисте ми бачимо  історичну пам’ятку „Криївка”. На 12 км. стежка приводить нас до ур. Мала Річка  – Турецький камінь, далі ми направляємось дорогою до кінцевої точки водоспад Гуркало на 14 км.
  • Протяжнімть маршруту – 3,5 км.

   • Тривалість проходження – 1 год.

      Маршрут розпочинається від автобусної зупинки “Дубина”, поряд з якою – штучно створений дубовий гай віком понад 100 р.   

   Маршрут продовжується автомобільною дорогою в напрямку до верхів’я річки Кам’янка.  З правого боку стежки знаходиться туристичний притулок. Йдучи стежкою можна побачити ялицю білу, папороть, листовик сколопендровий, підлісник європейський, воронець колосистий, герань Роберта, шавлія клейка, бук лунарія оживаюча.
      Біля мосту (з правого боку) невелика стежина веде до джерела мінеральної води типу “Нафтуся”.

   З правої сторини знаходиться водоспад. Перепад висот у водоспаді становить біля 6 метрів.
    Вище водоспаду влаштоване місце для відпочинку.
      Приблизно за 0,5 км. від водоспаду вліво по стрімкому схилу підіймається стежка до унікального для національного природного парку природоохоронного об’єкту – урочища Журавлиного. Озеро знаходиться на висоті 600 м над рівнем моря.

 •          

 •   Протяжність маршруту – 9 км.

  • Тривалість проходження – 2 год.

      Початок маршруту починається в ур. „Павлів потік”.На 5 км. – місце для розбиття наметів, на 6 км. – мальовничі краєвиди на Карпатські гори, далі на 7,5 км. Зустрічаємо джерело, а на 9 км. – пам*ятник загиблим воїнам УПА.

  Еколого – пізнавальний маршрут  „Кв.13-Озеро”

  • Протяжність маршруту – 2 км
  • Тривалість проходження – 30 хв.

  Починається маршрут з садиби Сколівського лісництва, де є місця відпочинку. На 1,7 км. – насадження дугласії, вік якої 98 років, 2,0км – озеро.

 

 • Протяжність маршруту 28 км
 • Тривалість проходження – 8 год.

   На території НПП “Сколівські Бескиди” одним із найцікавіших є еколого-пізнавальний маршрут “м. Сколе – гора Парашка – с. Майдан” протяжністю 28 км.   Цікавий даний маршрут ще й тим, що при проходженні його туристи мають можливість побачити природні зміни, зумовлені висотною зональністю (маршрут починається на висоті 440 мр н..м., а найвища точка маршруту гораПарашка має 1268 м н.р.м.).

Початковий пункт даного еколого-пізнавального маршруту – з’єднання центральної автодороги міста Сколе з його обвідною автотрасою на південному краю міста. Тут необхідно звернути на дорогу, яка біля стовпів лінії електропередачі піднімається на хребет, що із заходу замикає долину, в якій розташоване місто.
   Маршрут веде весь час угору, лінією хребта в напрямку на північний захід і через 3 км виводить на галявину, де змінює напрям спершу на захід, а пізніше на південний захід.
   Далі маршрут ще 2 км. веде лісом досить стрімко догори і виводить на хребет Парашки. Тут необхідно звернути направо, на північний захід, зліва (на південний схід) розташована гора Корчанка (1180 м н.р.м.), на якій розміщена телеретрансляційна вежа. З цього місця 5 км необхідно йти в напрямку на північний захід відкритим хребтом до вершини г. Парашки.
  Маршрут проходить окремими вершинами хребта – Зеленою (1221 м н.р.м.) та Кобилою (1231 м н.р.м.).  і виводить на г. Парашка.
З вершини передусім впадає в очі величезний, шириною понад 15 км, пояс лісів, які тягнуться від долини ріки Стрий між Туркою і Яворою аж до західних Горган за Свічею.
  На північному заході зеленіє Громовий ліс у верхів’ях річки Брички, яка впадає до Стрия в районі села Крушельниці.
    З вершини г. Парашки добре видно долину ріки Стрий з його притоками, села Верхнє Синьовидне, Корчин, Крушельницю, а з дальших сіл – Ямельницю та Урич, з відомою групою скель – старовинним замком Тустань.


  При добрій погоді можна зауважити також і скелі Довбуша в Бубнищі, віддалені в напрямку на схід на 18 км. На півдні простягається долина річки Бутивлі і село Коростів, а далі за нею слабо залісені гори в околицях сіл Тухля і Славське.
  З г. Парашки лісовою стежкою, яка проходить через вирубки, переходимо на вершину гори Кривий Верх (1072 м н.р.м.), перед якою розміщений вказівник з інформацією про віддаль, пройдену від початку маршруту. З цієї гори починається хребет Серединний, або як його ще інакше називають Мальманстальська складка. Сама гора є дуже кам’янистою, що може ускладнювати прохід туристів.
        

   З гори Кривий Верх відкривається прекрасний краєвид. На фоні зеленого різнотрав’я сіріють великі купи каміння. Проходячи вниз по стежці бачимо зруйновані землянки періоду Другої світової війни.
   Далі стежка проходить через вершину хребта Серединного, з лівого боку якого ростуть хвойні насадження з перевагою в складі деревостану смереки (ялини європейської), з правого боку -різновікове букове насадження. Внизу праворуч шумить Глинний потік.
   Дорогою зустрічається кілька перезволожених галявин з болотною рослинністю, які за своїми розмірами є невеликими і у вологу погоду їх можна легко обійти.
  По Серединному хребту рухаємося у сторону с.Майдан, біля якого розташована гора Липовали (944,2 м н.р.м.).
    Пізніше стежкою спускаємось вниз, де, вийшовши з лісових масивів, проходимо мостом через річку Майдачанка, яка, з’єднавшись пізніше з річкою Зубричанкою, впадає в ріку Рибник.

  В центрі с. Майдан на лівому березі річки знаходилась широка рівна площа, яку перші поселенці називали Майданом (звідси пішла і назва села). Тепер тут розміщене лісництво і його господарські будівлі, церква, школа.

   Сільською ґрунтовою дорогою проходимо до Майданського лісництва НПП “Сколівські Бескиди”, де є кінцева зупинка даного маршруту.

 

Протяжнісь маршруту – 15 км.

 • Тривалість проходження – 4 год

Початковим пунктом даного маршруту є с. Росохач, далі стежкою виходимо на Росохацькі полонини. На 7км джерело, місце відпочинку. Через гору Смерек стежка веде на БЗВС „Тисовець”.

 

 

 

Протяжність маршруту – 12 км.

 • Тривалість проходження – 3 год.

Початком даного маршруту є джерело мінеральної води, що знаходиться біля рекреаційної зони „Явори” та проходить до історичної пам’ятки „Тустань” через Острий камінь

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 • Протяжність маршруту –  30, 0 км.    

Автомаршрут бере початок з м. Сколе та проходить трасою через Святослав до оглядової площадки БЗВС „Тисовець”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Протяжність маршруту – 31, 0 км.

  Початковий пункт авто маршруту м. Сколе. На 6 км. – джерело мінеральної води. Кінцевий пункт знаходиться на 7,5 км. – водоспад на р. Кам’янка, з якого бере початок стежка до озера „Журавлине”, де є місця для розбивання наметів, також тут є альтанки, столи, дитячий майданчик, стоянка. Далі дорога від  „Водоспаду на р.Кам’янка” веде нас в с. Урич.