15 лютого святкуємо Стрітення Господнє
Стрітення в старослов’янській мові означає «зустріч» або ж «радість». Таку назву воно отримало через те, що в цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали в малюкові нового Месію.
Трапилося це тоді, коли на сороковий день після народження Ісуса, Діва Марія принесла його в Єрусалимський храм на посвяту. Старець Симеон, якому було провіщено жити, аж поки той не зустріне людського спасителя, одразу ж заявив, що цей малюк — син Божий. Пророчиця Анна підтвердила, що бачить перед собою майбутнього спасителя людського роду.
За Лукою, «жив тоді в Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон. Він був муж праведний та благочестивий, що чекав утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий був на ньому. Йому було провіщено Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього. І він був приведений Духом у храм. І коли батьки принесли Немовля Ісуса, щоб зробити з Ним за законним звичаєм, він взяв Його на руки, благословив і сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, із миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля».
Йосиф же та Мати Його дивувалися сказаному про Нього. І благословив їх Симеон і сказав Марії, Матері Його: «Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі та на знак сперечання, Тобі Самій душу пройме меч, щоб відкрилися помисли багатьох сердець» (Лк (2:22—36)).
Поважний первосвященник Симеон тримав на руках Святе Дитя й дивувався пророцтвам древніх. Сталася подія, до якої він готувався усе життя — достойно зустріти Боже Життя й першим долучитися до обряду, освяченого Господом.
Щороку, 15 лютого, на Стрітення Господнє, в храмах чуємо проповіді, з яких дізнаємося, що все життя Симеона було окрилено радістю очікування Стрітення із Божим Сином. Довгі роки він прагнув досконалості і очищення душі. В ревних молитвах Симеон просив Господа прискорити цей благословенний час. Та все відбулося тоді, коли мало відбутися. Свято Стрітення Господнього — це зустріч щирих і натхненних душ із Господньою Любов’ю.
Це свято надії на прийдешній рік. Бо саме Любов править світом, і Бог — то Любов, а наша віра у Бога — то Любов до всього сущого навколо нас.
Щиро любити світ, себе, шанувати своїх рідних та поважати усіх людей, яких ми зустрічаємо на дорозі життя, — ось вища мудрість, закладена у святі Стрітення Господнього. Господь кожному з нас дав право вибору та розуміння свого промислу. А завдання кожної людини — шляхом духовного очищення, щирої молитви та міцної віри у вищі моральні цінності, що закладені у християнстві, знайти свою дорогу в житті.
Історія святкування цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються в творах християнських святих. А офіційно у всій Візантійській імперії цей день було визнано святом у 542 році за правління імператора Юстиніана.
Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісу-са світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною.
Зі Стрітенням Господнім Вас, шановні читачі!
Міцного здоров’я, Божої опіки Вам та многая літа!
Наш кор.
(За матеріалами інтернет-видань).