Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Українці зможуть вільно подорожувати до країн ЄС тільки за наявності COVID-вакцинації – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що вільні подорожі для українців до ЄС стануть можливими лише за наявності вакцинації від COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це Глава держави заявив у ко­ментарі журналістам під час фо­руму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді».

«Я впевнений, що Європа не надасть можливості – з тієї ін­формації з моїх спілкувань з лі­дерами європейськими. Європа не надасть точно, я впевнений, якщо в тебе немає вакцинування, подорожувати чи заробітчанам (вільно подорожувати – ред.)», – зазначив Зеленський.

При цьому Глава держави до­дав, що не впевнений у тому, що COVID-паспорт буде запровадже­ний у всіх країнах світу, але вва­жає, що «це допоможе».

Зеленський переконаний, що після початку вакцинації режим в’їзду для іноземців в Україну має бути дзеркальний тим умо­вам, які ставитимуть для в’їзду українців інші країни.

«Моє розуміння просте: ми повинні мати дзеркальні відно­сини, паритетні, чесні відноси­ни з країнами, особливо нашими сусідами – з країнами ЄС. Якщо вони будуть пускати з якимось штампом чи паспортом, підтвер­дженням вакцинування, ми по­винні робити те ж саме, ми пови­нні мати дзеркальні відносини», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року було затверджено національний план вакцинації населення.

За словами в.о. очільника Цен­тру громадського здоров’я Ігоря Кузіна мета цього плану — про­тягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 що­найменше 50 % населення Укра­їни (20 млн людей). «Вакцинація від COVID-19 в Україні буде до­бровільною для усіх груп насе­лення та професійних груп ри­зику. Її проведення не заважа­тиме проведенню рутинної вак­цинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зни­ження рівня вакцинації від інших хвороб», — додав очільник ЦГЗ.

Міністр охорони здоров’я Мак­сим Степанов заявив, що вак­цинація розпочнеться у лютому. За його прогнозом, вакцинува­тися за гроші можна буде вліт­ку: «Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хво­роби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з’являться легальні по­ставки вакцини».

За матеріалами

Leopolis.news.