Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Українські добровольці – взірець патріотизму

14 березня, у неділю, в міському народному домі «Бескид» відбувся святковий концерт, присвячений Дню українського добровольця. Це свято відзначають в Україні з 2017 року.

Ведучі заходу Вікторія Норичка та Богдан Юрків наголошували, що Сколівщина гордиться своїми добровольцями і всі ми вдячні цим людям за велику силу духу, за істинний патріотизм та жертовну любов до Батьківщини. Коли почалася агресія Росії проти України, тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. Внаслідок цього було створено Нацгвардію України, а також численні добровольчі батальйони.

До слова запросили першого заступника Сколівського міського голови Юрія Допілка. Він привітав всіх добровольців зі святом, побажав їм усіляких гараздів. Зазначив, що сім років тому добровольці пішли воювати. За час війни майже 15 тисяч воїнів загинуло. Тому ми повинні завжди вшановувати їх, адже саме завдяки їхньому патріотизму, героїзму та самовіддачі ми можемо мирно жити.

Учасники ансамблю «Бескид» (керівник Микола Мих) виконали пісні «Мить» та «Зродились ми великої години» (соліст Василь Довгошия). Бойківський соловейко Олесь Синишин з Урича заспівав «Чуєш, кохана дівчино?». Переможниця багатьох конкурсів та фестивалів Василина Питлак виступила з піснею «Троянда-ружа».

Ведучі зазначали, що День українського добровольця став однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців. Учасники добровольчих батальйонів Сколівщини цього року офіційно отримали посвідчення учасників бойових дій в Міністерстві ветеранів України в Києві.

Свої музичні вітання подарував присутнім народний фольк-гурт «Фіглярі» (керівник Володимир Крушельницький). ВІА «Бескид» виконав пісню «Я – твій син, Україно» (соліст Юрій Свистун). Юлія Федькович виступила з піснею «Мамо, не плачте…». Пісню «Не твоя війна» заспівала Юліана Хамуляк.

Серед учасників добровольчих батальйонів на Сході нашої країни є багато наших земляків. В числі перших довелося відчути справжній біль втрати своїх побратимів Роману Шевчику та Роману Малісевичу, Івану Малиняку та Василю Кориневичу. В очі смерті в Донецькому аеропорту дивився кіборг Іван Малісевич. На цій війні отримали поранення односельчани Ігор Іванищів та Петро Андріїв. В очі смерті дивилися Володимир Луцик, Ярослав Малісевич, Володимир Собко, Михайло Шаламага, Іван Подобівський.

Пісню «Журавлі» заспівали Дарина Сухопляс та Аліна Ільницька. Вокальний ансамбль «Елегія» народного дому «Бескид» (керівник Надія Багрінець) порадував присутніх піснями «Моя Україно» та «З Україною в серці». Лілія Кочеткова виконала пісню «Чорна квітка». Пісню «Холодна байдужість» заспівала Маріанна Дорош.

На сцену запросили військових капеланів – о. Володимира Бориса, настоятеля храму вмч Пантелеймона та о. Михаїла Ульмера, настоятеля храму Архістратига Михаїла м. Сколе. Ці священники неодноразово були очевидцями справжнього військового життя, пліч-о-пліч стояли з тими, хто добровільно взяв зброю і вступив у боротьбу з ворогом, Божим словом та настановою підтримували та, можливо, врятували не одне людське життя. Отці-капелани привітали добровольців зі святом та зазначили, що не раз були свідками того, як вони на фронті заряджали своєю життєвою енергією та безстрашністю молодих, недосвідчених воїнів, додаючи їм наснаги та військового духу. Побажали добровольцям та їхнім родинам здоров’я, миру, Божої опіки, всіляких гараздів та щоби завжди повертались додому живими.

Завершила концерт композиція «Заспіваймо пісню за Україну» у виконанні ансамблю «Бескид» (соліст Олег Варварик).

У війні на сході взяли участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них увійшли до складу силових структур, але є й такі, що і по сьогодні залишаються незалежними формуваннями і відіграють одну із ключових ролей у стримуванні російської агресії. Тож побажаймо усім добровольцям, а також іншим українським воїнам міцного здоров’я, бойового духу, успіхів, благополуччя та якнайшвидшого миру в Україні. Адже вони – справжні Герої рідної землі!

Режисером та автором сценарію свята була директор НД «Бескид» Світлана Сличко, звукорежисер – Микола Русин, відеомонтаж здійснила Ольга Яциник.

Марта ІЛЬНИЦЬКА. Фото автора.