Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Справжні юні патріоти рідної землі

8-9 червня в урочищі Мохнач, що у Волосянці, відбулись змагання І етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед шкіл Славської громади. Організатором була Славська селищна рада.

З вітальною промовою виступив Славський селищний голова Володимир Бега. Він привітав усіх, зазначивши, що юні патріоти – це наше майбутнє. Наголосив, що завжди підтримуватиме патріотичне виховання молоді, і це буде серед основних пріоритетів. Також подякував ветеранам АТО-ООС, які теж дбають про патріотичне виховання молоді.

Протягом двох днів сім команд з Ялинкуватого, Волосянки, Славського, Хащовані, Либохори, Верхньої та Нижньої Рожанки змагались у стройовій підготовці, стрільбі, перетягуванні линви, наданні першої медичної допомоги та знаннях з історії. Це була історія про силу, мужність, витривалість та дружбу.

За словами Світлани Кузьмін – провідного спеціаліста відділу освіти, культури та спорту, школярі віком 11-14 років мали можливість під час змагань проявити свою силу, витривалість, креативність, кмітливість та наполегливість. Всі діти були поділені на команди, що називались роями. Кожен рій приклав максимум зусиль для того, щоби перемогти.

За підсумками всіх конкурсів перемогла команда «Славні орли» зі Славського ЗЗСО, на другому місці – «Нове покоління з сильним корінням» з Ялинкуватського ЗЗСО, третє місце посіла команда «Патріот» з Волосянківського ЗЗСО.

З 14 до 18 червня на дитячій туристичній базі «Карпати» в с. Дубина відбувався ІІ етап (обласний) Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Організатором традиційно був КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді».

У змаганнях взяли участь 28 роїв з усієї Львівщини – переможці І етапу гри. Свої вміння та навики демонстрували юнаки та дівчата старшої вікової групи (15-17 років).
Вперше на Львівщині була організована школа виховників джур. Це триденний вишкіл, в якому взяли участь 24 педагоги.

Цьогорічну теренову гру «Сокіл» («Джура») присвятили 400-річчю Хотинської битви, у якій об’єднані сили Речі Посполитої та українського козацтва на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним перемогли військо Османської імперії.

Гра «Сокіл» («Джура») проводиться в Україні на загальнонаціональному рівні з 2009 року. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015-го року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.