Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Снігопад всім додає роботи

У лютому зима в наших горах розбушувалася таки не на жарт. Разом із красою засніжених пейзажів та довгоочікуваною можливістю катання на лижах і санках, принесла справжні клопоти.

Дороги місцевого й держав­ного значення, двори, майдани та сквери потребують очищен­ня від снігу, який падає безпе­рестанку.

Сколівський міський голо­ва Микола Романишин, у звер­ненні до мешканців ОТГ, про­сить із розумінням поставити­ся до роботи комунальних та до­рожніх служб. Існуюча техніка філії Сколівського райавтодо­ру працює в посиленому режи­мі. Технічні агрегати ВКГ до­помагають розчищати замети в місті. Довести дороги й троту­ари до належного стану в умо­вах постійного снігопаду нелег­ко. Але люди стараються. Очіль­ник ОТГ зазначає, що водіям, без нагальної потреби, не вар­то виїжджати в дорогу. Людям старшого віку краще залишати­ся вдома, щоб не наражатися на небезпеку.

Сьогодні кожен хоче, щоб першочергово прибрали його вулицю. Але снігопади не припиняються, отож виконати все «негайно» не завжди вдається.

Заслуговують на похвалу ті громадяни, які, маючи силу, здоров’я й бажання, приходять на допомогу комунальникам – очищають від снігу вулиці на­впроти своїх дворів.

Особлива увага зараз – на­лагодженню автобусного та ав­томобільного зв’язку, очищен­ню від заметів доріг, що ведуть зі Сколе та Стрия до населених пунктів Сколівської, Козівської та Славської ОТГ.

Часто припарковані на обочинах доріг автомобілі перешкоджають роботі снігоочисної техніки.

За словами начальника фі­лії Сколівського автодору Оле­га Молока, на дорогах в поси­леному режимі працює снігоо­чисна техніка. Оскільки хурто­вина не припиняється, сніг йде безперервно, наявні ресурси тех­ніки використовують максималь­но. Водії й трактористи райав­тодору стараються забезпечити безперебійний рух на дорогах. Доводиться трудитися не лише вдень, а й вночі. Особливо важко працювати на шляхах, що ведуть до Верхнячки, Ямельниці, Верх­ньої й Нижньої Рожанок, Оря­ви, Труханова, Сможого, Доли­нівки та інших населених пунк­тів. Буває, о другій годині ночі водії й механізатори закінчують роботу, а на другий день вдосві­та, вже знову працюють, не по­спавши й трьох годин.

Якщо вам вдалося з віддале­них сіл у снігову негоду автобусом дістатися в Сколе чи Стрий, то пам’ятайте, що для цього вдень і вночі старалися висококваліфі­ковані спеціалісти – водії Ігор Федьович та Іван Коружинець і механізатори Михайло Фури­нець та Василь Зелик, якими ке­рує відповідальний начальник ав­тодорожньої служби Олег Мо­локо. А якщо ж, бувало, десь не встигли вчасно очистити від за­метів дорогу й вона залишається засніженою, то тут не їхня вина – просто не встигають «за при­родою прибирати», бо сніг па­дає безперервно.

Наразі проїзд на автодорогах Сколівщини забезпечено май­же в повному обсязі, за винят­ком обмеження руху на окре­мих складних ділянках. Авто­бусне сполучення працює зде­більшого без перебоїв. Роботи по очищенню доріг не припи­няються. І все ж у негоду водіям автівок варто утриматися від по­їздок. Мешканцям міста, селищ та сіл треба бути особливо обе­режними, щоб уникнути травма­тизму на дорогах і тротуарах та через можливі зсуви снігу з да­хів будинків. По-можливості, до­помагаймо комунальникам «роз­правлятися» зі снігом у дворах! Дотримуймось техніки безпеки!

Світлана ФЕДЕВИЧ.

Фото з інтернету.