Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Слава і честь всім борцям за свободу!

21 травня в народному домі «Бескид» м. Сколе відбувся святковий концерт на честь Свята Героїв.

В цей день згадали та віддали шану і пам’ять всім воїнам українських армій та військових формувань: Січовим Стрільцям, армії УНР, Українській Галицькій Армії, військам Гетьманської держави, героям Крут, лицарям Базару, воїнам ОУН-УПА, Карпатської Січі, Українській Національній Армії, Небесній Сотні та мужнім воїнам Збройних Сил України.

Прозвучала пісня «Зродились ми великої години» у виконанні чоловічого ансамблю «Бескид» (керівник Микола Мих, соліст Василь Довгошия), під час якої всі присутні в залі встали на знак пошанування Героїв. Під час виконання пісні «Ой у лузі червона калина» учнівська молодь вийшла з квітами на сцену.

Опісля школярі віддали честь Героям України, поклавши квіти від представників влади та громадськості Сколівщини до символічного знаку «Борцям за волю України», до могили воїнів УПА в урочищі Альтана, до могили Героя Небесної Сотні Олега Ушневича та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, до підніжжя пам’ятників Степану Бандері і Тарасу Шевченку.

Ведучі заходу Богдан Юрків та Вікторія Норичка наголошували, що молода, чиста кров наших краян, як і тисячі синів і дочок України пролита недаремно. Вона стала підмурівком, наріжним каменем відновлення Української держави, ось їхні імена: Степан Бандера, Олекса Гасин, Володимир Тимчій-Лопатинський, брати Богдан, Корнелій і Михайло Вільшинські, Степан Охрімович, Степанія Вітрук, Костянтин Цмоць, Григорій Мицик, Євген Горошко, Іван Хандон, Михайло Луцик, Михайло Головацький, Олег Ушневич.

Україна боролася впродовж років… Славне козацьке військо, очолюване Богданом Хмельницьким, Мазепою, Орликом, Полуботком, Брюховецьким, Виговським та іншими гетьманами, полковниками та отаманами, не шкодували сили і завзяття, кров’ю здобували омріяну волю, знемагаючи від підступних зрад і безчинств.
На сцену вийшли гетьман Іван Мазепа (Олег Батлюк) та його мати, ігуменя (Лілія Кочеткова), яка благословила його на боротьбу за Українську державу. Пісні «Браття» та «Лісові генерали» виконав ВІА «Бескид» (соліст Олег Варварик).

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю!» – це слова полковника Євгена Коновальця, 130-ту річницю від дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відбулась презентація відео про Є. Коновальця. Пісню «Марш сотні Лева» виконала Маріанна Дорош. ВІА «Бескид» виконав пісню «Що за військо йде» (соліст Юрій Свистун).
Пісню «Жовнір» виконав народний вокальний ансамбль «Горицвіт» (керівник Олександра Кінаш). У виконанні народного музичного гурту «Файні бойки» (керівник Юрій Свистун) прозвучала в’язанка пісень. Лілія Кочеткова заспівала «Вставай, мій народе». А пісню «Ти солдат України» подарувала присутнім Юлія Федькович.

До слова запросили Романа Чудійовича – заступника Сколівського міського голови. Він привітав усіх зі святом та подякував героям, що відстоюють нашу незалежність на Сході України, зазначивши, що нам є ким пишатись і кого наслідувати.

Заступник голови Стрийської районної ради Юрій Вінярський зазначив, що Стрийська райрада проголосила цей рік роком Євгена Коновальця і в рамках його відзначення виготовила пам’ятні медалі, які було вручено воїнам АТО-ООС зі Сколівщини: Андрію Ткачику, Олегу Мотруничу та Ярославу Малісевичу.

Прозвучала пісня «Балада про Україну» у виконанні Маріанни Дорош. Під звуки цієї композиції на сцену вийшли герої різних часів та проголошували поетичними рядками заклики до боротьби. Мистецький захід завершився піснею «Новий день України» (соліст Василь Довгошия).

Автором сценарію та режисером свята була Світлана Сличко, звукооператор – Микола Русин, відеоряд здійснила Ольга Яциник.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.
Фото автора.