Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Розцвіла «Карпатська Ружа» серед гір

28 червня на Бойківській поляні, що в м. Сколе біля річки Опір, відбувся Гала-концерт фестивалю-конкурсу юних вокалістів «Карпатська Ружа», який проводився вперше. Його організувала ГО «Бойківські обереги» (голова – Віталій Тренич), прагнучи сприяти розвитку культури та відкриттю молодих талантів серед мешканців об’єднаних громад Сколівщини.

Конкурс розпочався під час карантину, тому проводився онлайн. А його переможці виступили на цьому Гала-концерті. Оцінювало виступи учасників компетентне журі: Василина Питлак – голова журі, лауреат багатьох конкурсів та фестивалів, викладачка Сколівської школи мистецтв, Микола Левків – директор центру культури та дозвілля Славської ОТГ та Олег Ковальчук – депутат Козівської сільської ради, викладач Плав’янського ЗЗСО І-ІІ ст.

Для благословення фестивалю на сцену запросили настоятеля церкви вмч Пантелеймона о. Володимира Бориса, який побажав учасникам перемоги та майбутніх успіхів, привітав організаторів дійства.
Заступник Сколівського міського голови Юрій Допілко привітав усіх з Днем Конституції, а також із започаткуванням фестивалю. Побажав юним вокалістам вдалого виступу та подальших творчих здобутків.
Ведучі заходу Маріанна Піхур та Юрій Шило зазначили, що наша бойківська земля, рідна Сколівщина, яка красується особливою вродою Карпатських Бескидів, здавна славиться своїми талановитими митцями у різних сферах, а пісенна бойківська спадщина займає почесне місце у світовому культурному надбанні. Надалі почергово запрошували на сцену учасників та гостей фестивалю, які радували своїми виступами всіх присутніх на святі.

У першій частині концерту виступили учасники молодшої вікової категорії (7-10 років). Юлія Цап з Коростова представила пісню «Співає скрипка». Соломія Гузій з Тухольки заспівала пісню «Весна». Дівчата, а також Маргарита Ткачук, яка не змогла взяти участь у Гала-концерті, були нагороджені дипломом за ІІІ місце. Домініка Дашинич з Оряви з піснею «Тату, татусю» та сколівчанка Аліна Ільницька з піснею «Журавлі» отримали дипломи за ІІ місце. Переможцями у цій віковій групі стали сколівчанки Дарина Сухопляс з піснею «Вишиванка» та Софія Хром’як з пісенною композицією «А де любов». Вони отримали диплом за І місце, статуетку та сертифікат на відпочинок у СПА-центрі готельного комплексу «Двір княжої корони» (смт Славсько).

Серед почесних гостей фестивалю були провідні спеціалісти відділу культури, освіти і спорту Славської селищної ради Мар’яна Андрушків та Світлана Кузьмін. Свої музичні вітання подарували присутнім Василина Питлак, Микола Левків, Володимир Микитин з Тухлі та гурт «Плав’я бенд» у складі Олега Ковальчука та Вікторії Орищич.

У другій частині Гала-концерту виступили учасники вікової категорії від 11 до 14 років. Роксолана Баландович (с. Хітар) з піснею «Голубка» та Софія Фединець (с. Верхня Рожанка) з піснею «Мамо, я люблю тебе» отримали диплом за ІІІ місце. Христина Онаць (смт Славсько) з піснею «Мир над Україною», Владислав Прохват (м. Сколе) з піснею «Марічка» та Юліана Дяків (м. Сколе) з піснею «Мій рідний край» були нагороджені дипломом за ІІ місце. Переможцями у цій віковій групі стали сколівчанка Юліана Хамуляк з піснею «Аркан» та Христина Мацула з Коростова, яка заспівала пісню «Тече вода». Вони отримали диплом за І місце, статуетку та сертифікат на відпочинок у СПА-центрі «Двору княжої корони».

Поки журі визначало переможців у різних номінаціях, свої музичні вітання дарували глядачам Рената Товт, Надія Корягіна та Маріанна Піхур. Також порадували своїм виступом зіркові гості з Моршина: гурт «Голос із серця Карпат» у складі скрипаля-віртуоза Ростислава Фединця, нашого знаменитого бойка з Тухольки, директора Моршинської школи мистецтв, лауреата багатьох українських та міжнародних конкурсів, його дружини, вокалістки Світлани Фединець та їх дочки Софії.

І ось настав кульмінаційний момент – оголошення результатів. Голова журі Василина Питлак запросила на сцену переможців. Отже, володарем найвищої нагороди Гран-прі у віковій категорії 7-10 років стала Дарина Сухопляс, а в категорії 11-14 р. – Юліана Хамуляк. Їм було вручено дипломи та кубки. У номінації «Кращий сценічний образ та артистизм» перемогу здобула Софія Хром’як. Домініка Дашинич отримала диплом за «Найкраще виконання української пісні». Найбільше сподобався глядачам виступ Юліани Дяків, відповідно, їй дістався «Приз глядацьких симпатій». «Запальною бойківчанкою» стала Юлія Цап. А в номінації «Найяскравіший виступ» переможницею стала Христина Онаць.

Володарі Гран-прі та переможці у різних номінаціях були нагороджені грошовими преміями від спонсорів фестивалю у розмірі 1 тис. грн. Діти, які не зайняли призових місць, отримали подяки за участь у фестивалі. Всі учасники концерту отримали солодкі призи від власників магазину «Цукерня» Ірини та Олега Дулі, а також книгу Вікторії Тарас «Історико-культурний нарис Сколівщини» від ГО «Сколівщина» (голова – Олексій Тренич).

Директор відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РДА Олена Урдей привітала всіх учасників та переможців, побажала їм подальших творчих успіхів, ставити собі життєві цілі та впевнено їх досягати.

До слова запросили голову оргкомітету та одного з ініціаторів заснування фестивалю-конкурсу «Карпатська Ружа», члена управи ГО «Бойківські обереги» Олексія Тренича. Він привітав усіх присутніх на святі. Побажав, щоби всі були достойними громадянами нашого краю і докладали зусиль, щоб відродити його колишню славу і зробити ще кращим та успішнішим. Подякував усім конкурсантам, їхнім батькам та наставникам, а також усім активістам, що долучились до проведення заходу, професійним рятувальникам, які провели чудові атракції для дітей, зокрема, мотузкову переправу через гірський потік. Висловив вдячність усім спонсорам та партнерам фестивалю: спілці ветеранів АТО, ГО «Зарінок», «Олліо Піца», «Клондайк-Захід», «Комфорт Сколе», дизайн-студії «Галант», асоціації деревообробників Львівщини, ФОП «Дем’ян», «Євровік», студії «Камелот» та іншим.

Під фінальну пісню «100 відсотків щастя» діти випустили в небо повітряні кульки. По завершенні фестивалю всі бажаючі мали можливість скуштувати смачний куліш, який приготували Юрій Василів та Роман Зінкевич. Опісля всі насолоджувались музикою гурту «Обереги» у складі Віталія Тренича, Володимира Лощиніна та Юрія Василіва під романтичні іскри бойківської ватри.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.
Фото автора.