Природа не терпить байдужості
Заклади загальної середньої освіти Сколівщини активно приєдналися до відзначення Всесвітнього Дня водно-болотних угідь, який відзначили 2 лютого.
Завдячуючи багаторічній тісній співпраці з НПП «Сколівські Бескиди», провели чимало заходів з метою підвищення екологічної культури учнів, пробудження їхньої свідомості та почуття відповідальності за наші національні природні надбання. Щоб коротко ознайомити читачів із їхньою спільною природоохоронною роботою, наведемо декілька прикладів.
Спеціалісти НПП «Сколівські Бескиди», на базі Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, з нагоди 50-річчя від дня підписання 2 лютого 1971 року Рамсарської Конвенції про водно-болотні угіддя, провели зустріч із школярами. Юні учасники заходу дізналися, що документ був прийнятий в місті Рамсар в Ірані й з того часу Конвенція відома як Рамсарська. Вона стала міжнародною та охоплює всі аспекти збалансованого використання та збереження водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини. На заході акцент було зроблено на свідоме та раціональне користування водними ресурсами, важливе ставлення до всіх природних, в тому числі й водно-болотних об’єктів.
В Підгородецькій ЗОШ І-ІІІ ст. вважають, що екологічне виховання – невід’ємна складова навчально-виховної роботи, тому завжди бажаними гостями в закладі є спеціалісти НПП «Сколівські Бескиди». Зважаючи на те, що в нас у Карпатах є чимало територій із водно-болотними угіддями, які потребують охорони й правильного поводження з ними, школа взяла участь у відзначенні Всесвітнього Дня водно-болотних угідь, у рамках якого фахівцем з екологічної освіти НПП «Сколівські Бескиди» Лесею Джуфер та класним керівником 4-а класу Оксаною Лавришин для школярів було проведено пізнавально-розважальну програму «Бережімо воду і цілу планету!». Четвертокласники інсценізували персонажів болотного царства, також брали участь у квесті «Упізнай та відгадай». А от для семикласників Леся Джуфер запропонувала актуальну презентацію «Збереження природно-водних ресурсів Сколівських Бескидів».
Школярі часто вибирають для обговорення Журавлине озеро, що є водно-болотним угіддям, яке славиться незвичайним рослинним світом. Знаходиться воно на території НПП «Сколівські Бескиди». Назву отримало від поширеної там журавлини звичайної – кислої ягоди з родини брусничних, яку називають панацеєю від багатьох недуг. Особливо популярним є Журавлине озеро для туристів, які піднімаються сюди крутими стежками, щоб зануритися в казкову атмосферу унікальної й неповторної місцини, подібну до якої рідко де можна побачити.
Щоб водно-болотні угіддя не зникли з лиця землі, проводиться чимало природоохоронних заходів. Уже зі школи діти знають, що такі об’єкти не можна знищувати.
– Співпраця нашої школи з НПП «Сколівські Бескиди» дає змогу привертати увагу школярів до проблем природно-заповідних територій, формувати усвідомлення необхідності чистоти довкілля для здоров’я людини та збереження природи, яка її оточує, – вважає директорка Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Прецель. – Стараємося, щоб бережне ставлення наших вихованців до природи увійшло в традицію та дало бажані наслідки екологічного виховання.
Спільні заходи закладів загальної середньої освіти з НПП «Сколівські Бескиди» є корисною, дієвою і такою, що захоплює школярів. Екологічне виховання сприяє формуванню та розвитку в них екологічної свідомості – здатності адекватно оцінювати стан навколишнього природного середовища та всіляко сприяти його покращенню, або ж хоча б не погіршувати своїми ганебними вчинками.
Світлана ФЕДЕВИЧ.
Фото з архіву
Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ст.