Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Поетичне слово Лесі Українки

Цьогоріч ми святкуємо 150- ту річницю з дня наро­дження Лесі Українки. З цієї на­годи 25 лютого, у день уродин поетеси, працівники Сколівської міської бібліотеки організували і провели поетичний вернісаж під назвою «Обернулась в легенду».

Аналізуючи життєвий і твор­чий шлях Лесі Українки, диву­єшся не тільки феноменом люд­ської стійкості, а й високістю та незглибимістю її творчості, роз­маїттям і багатогранністю заці­кавлень: поезія, проза, літера­турна критика, публіцистика, історія, переклади, етнографія і фольклор, музикознавство, дра­матургія та інші.

Творчий набуток Лесі Укра­їнки в усьому невичерпний і не­осяжний. За сміливість думки і глибину поглядів, за громадян­ську мужність і суворе подвиж­ництво поетесу в різний час на­зивали по-різному. То вона була Жанна Д’Арк української поезії та дочка Прометея, то ніжна, бла­китноока Леся і поетеса посту­пових ідей. Але вже пора озву­чити її істинне ймення – гені­альна дочка України!

 

Шедеври поетичної творчості Лариси Косач – це драми. Вони настільки геніальні, що їх мож­на ставити поруч із драматични­ми творами найбільших світових драматургів. Це «Блакитна троян­да», «У пущі», «Руфін і Прісціл­ла», «Лісова пісня», «Осіння каз­ка», «Бояриня», «Камінний гос­подар», «Адвокат Мартіян», «В катакомбах», «Кассандра».

У поетичному вернісажі взяли участь читці. Зокрема, учениця 9 класу Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст. Христина Небелюк прочита­ла вірш «Хотіла б я піснею ста­ти». Бібліотекар Надія Соулевич читала поезію «Слово, чому ти не твердая криця?». Бібліотекар Ганна Масендич прочитала вірш «Пам’яті Лесі Українки».

Також в читальному залі біблі­отеки була представлена книж­кова виставка «Славетна дочка України». На її полицях були зі­брані книги з поезією та прозою Лесі Українки, а також книги про неї інших авторів.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.