Поетичне слово Лесі Українки
Цьогоріч ми святкуємо 150- ту річницю з дня народження Лесі Українки. З цієї нагоди 25 лютого, у день уродин поетеси, працівники Сколівської міської бібліотеки організували і провели поетичний вернісаж під назвою «Обернулась в легенду».
Аналізуючи життєвий і творчий шлях Лесі Українки, дивуєшся не тільки феноменом людської стійкості, а й високістю та незглибимістю її творчості, розмаїттям і багатогранністю зацікавлень: поезія, проза, літературна критика, публіцистика, історія, переклади, етнографія і фольклор, музикознавство, драматургія та інші.
Творчий набуток Лесі Українки в усьому невичерпний і неосяжний. За сміливість думки і глибину поглядів, за громадянську мужність і суворе подвижництво поетесу в різний час називали по-різному. То вона була Жанна Д’Арк української поезії та дочка Прометея, то ніжна, блакитноока Леся і поетеса поступових ідей. Але вже пора озвучити її істинне ймення – геніальна дочка України!
Шедеври поетичної творчості Лариси Косач – це драми. Вони настільки геніальні, що їх можна ставити поруч із драматичними творами найбільших світових драматургів. Це «Блакитна троянда», «У пущі», «Руфін і Прісцілла», «Лісова пісня», «Осіння казка», «Бояриня», «Камінний господар», «Адвокат Мартіян», «В катакомбах», «Кассандра».
У поетичному вернісажі взяли участь читці. Зокрема, учениця 9 класу Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст. Христина Небелюк прочитала вірш «Хотіла б я піснею стати». Бібліотекар Надія Соулевич читала поезію «Слово, чому ти не твердая криця?». Бібліотекар Ганна Масендич прочитала вірш «Пам’яті Лесі Українки».
Також в читальному залі бібліотеки була представлена книжкова виставка «Славетна дочка України». На її полицях були зібрані книги з поезією та прозою Лесі Українки, а також книги про неї інших авторів.
Марта ІЛЬНИЦЬКА.