Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

МОЗ домовляється про закупівлю індійської вакцини проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я проводить переговори про закупівлю вакцин від COVID-19 з індійським виробником Serum Institute.

Про це інформує «Українська правда» із посиланням на «Ін­терфакс-Україна».

«На умовах певної конфіден­ційності скажу, що паралельно проводяться переговори з індій­ським виробником – компанією Serum Institute, який може вироб-

ляти американську вакцину «Но­вовакс» і має можливість вироб-

ляти вакцину компанії «АстраЗе­нека» на даний момент», – роз­повів заступник міністра охоро­ни здоров’я Іващенко у ході за­сідання парламентського комі­тету здоров’я нації.

При цьому він не уточнив, чи йде мова про закупівлю вакци­ни, розробленої безпосередньо Serum Institute, або про вакци­ну інших компаній, вироблених індійською компанією.

Як відомо, компанія AstraZeneca з 11 грудня заявила, що починає клінічні випробування комбіна­ції власної вакцини від корона­вірусу з російським препаратом «Супутник V».

Україна закупила вакцину від коронавірусу CoronaVac в най­більшого китайського виробника вакцини Sinovac Biotech.

У найближчі місяці Украї­на планує отримати близько 10 мільйонів доз вакцини від кові­ду – 1,9 мільйона від китайсько­го виробника Sinovac Biotech і 8 мільйонів від COVAX. За кра­щим сценарієм – COVAX ви­ділить для України не 8, а 16 мільйонів доз, але гарантій цьо­го поки що немає.

За матеріалами Leopolis.news.