Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Мистецький світ Володимира Сачка

24 червня, у четвер, в історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина» відбулось відкриття мистецької виставки «Аква-рими» художника-аквареліста, пейзажиста, архітектора, дизайнера, поета, мистецтвознавця, етнічного бойка Володимира Сачка, який є уродженцем с. Лавочне, що на Сколівщині.

В експозиції на полотнах були зображені природні пейзажі, натюрморти, портрети, дерев’яні церкви. Серед картин можна було побачити сколівський храм вмч Пантелеймона, палац Гределя, долину річки Опір біля Святослава. Мистецька краса і естетика робіт художника говорить сама за себе. Адже ці картини увібрали всю палітру емоцій автора, починаючи від дитинства до сьогодення: радість, біль, тривогу, захоплення, красу і велич сакральних споруд і природних ландшафтів. В музеї була представлена лише невелика частина робіт майстра, адже багато інших його картин знаходиться в різних музеях в Україні та за кордоном.

Таланти художника та поета проявилися у нього ще з раннього дитинства. Він є глибокою, непересічною особистістю, майстром слова і пензля, істинним патріотом рідного краю. В Карпатах завше оновлював сили, черпав енергію для творчості. На даний час В. Сачко є заступником Голови правління Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України та учасником товариства «Бойківщина» (Львів). Працює в галузі ландшафтної архітектури та дизайну зовнішньої реклами.

Як архітектор, Володимир Сачко є автором багатьох проєктів. Зокрема, пам’ятників генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу в Білогорщі та в с. Княгиничі на Рогатинщині, пам’ятника Т.Шевченку на Жидачівщині, меморіалів жертвам більшовицьких репресій в селах Хітар та Славське. В 1995 р. розписав церкву Покрови Пресвятої Богородиці в Пармі (м. Клівленд, Огайо, США).

Художник багато подорожує. Численні поїздки по рідному краю та країнах Європи виливаються в акварельні пейзажі та поетичні рядки. Комбінована техніка акварель-пастель, в якій працює автор, потребує тонкого колористичного бачення світу, щоби передавати нюанси настрою в різноманітних пейзажах, квіткових композиціях, портретах та історико-архітектурних об’єктах.

Директор музею Тетяна Зінкевич щиро подякувала художнику за презентацію виставки, на якій всі присутні мали можливість побачити плоди унікальної творчости талановитого митця Бойківщини та із задоволенням поринути у таїни мистецького буття, де на полотнах зображені не лише барви природи, але й фарби внутрішнього духа. Зазначила, що цікаво було не лише побачити полотна митця, але й почути з вуст художника історії їх створення, відчути глибокий культурний пласт, емоції, настрій і посил для нащадків.

Очільник відділу культури, туризму та промоцій Володимир Крушельницький та методист Марта Шиян подякували художнику та підтвердили, що його неповторні картини, поетичні рядки, краєзнавчі праці мають велику цінність для Сколівщини. Побажали і надалі реалізовувати свої творчі проєкти та мистецькі задуми.

Наприкінці презентації Володимир Сачко щиро подякував усім, хто завітав на виставку. А працівникам музею – за цікаву і змістовну екскурсію. Підкреслив, що музей є справжньою перлиною бойківської культури, мистецтва та побуту.

На заході були присутні працівники відділу культури, бібліотекарі, а також меценати музею Ярослава Ільницька та Оксана Магурчак. Всі присутні мали можливість посмакувати печеними бойківськими ощипками, карпатським чаєм, лимонадом, фруктами і цукерками.

Виставка триватиме до кінця серпня, тому всі бажаючі матимуть можливість завітати до музею та оглянути картини митця.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.
Фото автора.