Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

«Мале Карпатське коло»: на Львівщині відремонтують 200 кілометрів доріг

6 лютого, у селищі Славське Львівської області відбулася конференція «Мале Карпатське коло: на шляху до державного інвестиційного проєкту». Учасники, а це представники центральних та місцевих органів влади, а також виконавчої гілки трьох областей: Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської, окреслили спільні завдання, можливості й джерела фінансування окремих складових проєкту, повідомляє пресслужба ЛОДА.

Привітав присутніх голова Львівської ОДА Максим Ко­зицький.

«Мале Карпатське коло» – це великий інфраструктурний проєкт на території трьох карпатських областей, який ми розпочали ще у 2019 році, підписавши тристоронній меморандум за участі Прем’єр-міністра.

Завдяки його успішній реалі­зації ми отримаємо понад 20 км нових доріг європейського рів­ня та 170 км тих, які не ремон­тувалися десятиліттями! З вело­доріжками, сучасним освітлен­ням, необхідною інфраструктурою та капітально відремонтовани­ми мостами. Щобільше, завдя­ки цьому проєкту, ми з’єднаємо найкоротшими шляхами найго­ловніші туристичні центри Кар­пат – Славське, Рожанку, Ско­ле та Плай на Львівщині, Пили­пець, Ізки, Синевир та Міжгір’я на Закарпатті, а з Івано-Фран­ківського боку – Вигоду, Вишків і Буковель», – зазначив очіль­ник області.

Максим Козицький додав, що реалізацію проєкту «Мале Карпат­ське коло» Львівська ОДА спільно із Службою автомобільних доріг розпочала ще торік. Зокрема, з державного бюджету Львівщина отримала 200 мільйонів гривень для розвитку дорожньої інфра­структури. За ці кошти почали ремонтувати окремі ділянки авто­доріг Славське-Хащованя, Слав­ське-Вигода та Бориня-Бобер­ка. Окрім того, запустили процес виготовлення проєктно-кошто­рисної документації на будівни­цтво нових доріг та реконструк­цію інших.

На цей рік – для продовження ремонтних робіт на автошляхах необхідно майже 700 мільйонів гривень.

Фінансовий ресурс з держбю­джету б дозволив виконати по­вний комплекс робіт на доро­зі Бориня-Боберка та на доро­зі Славське-Хащованя до межі Львівської області.

«Проєкт може стати туристич­ним діамантом для Львівщини, збільшить потік туристів та при­вабить інвесторів для вкладання фінансового ресурсу у розвиток нових об’єктів інфраструктури», – наголосив очільник області.

Додамо, що упродовж дня учас­ники працювали у чотирьох па­нельних дискусіях: «Дорожня інф­раструктура «Малого Карпатсько­го кола»: від ідеї до стану реалі­зації», «Мале Карпатське коло» і туристична інфраструктура Укра­їнських Карпат», «Державний ін­вестиційний проєкт: від проце­дури до втілення», «Лісові авто­мобільні дороги в «Малому Кар­патському колі».

За матеріалами

Leopolis.news.