Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Завершальний передзвін колядок

14 лютого, у неділю, ввечері напередодні свята Стрітення Господнього, у храмі вмч Пантелеймона м. Сколе відбулась велика вечірня з литією, яку відслужили настоятель храму о. Володимир Борис та о. Юрій Хамуляк.

Після відправи численні па­рафіяни, жителі та гості Сколів­щини зібралися на подвір’ї церк­ви, де відбулось святкове завер­шення коляди за участю місце­вого музичного гурту «Обереги».

Розпочали захід під назвою «Розколяда» Божим благословен­ням його організатори – отці Во­лодимир Борис та Юрій Хамуляк. Щороку в лютому місяці до нас приходить велике і світле свято Стрітення. За біблійною леген­дою – це зустріч останніх пра­ведників Старого Завіту Симе­она і Анни з Ісусом Христом. Вони були носіями Нового Заві­ту, в образі яких об’єдналися Бог і людина. Священники зазначи­ли, що разом зі святом Стрітен­ня завершується Різдвяний пері­од, тому ми сьогодні зібралися, щоби колядувати, прославляючи Бога, просити в Нього необхідні ласки і благодаті, щоби цей рік був щасливий для нас, наших сімей, родин, для воїнів, які за­хищають нашу землю і оберіга­ють наш спокій і мир в Україні.

Урочисто, гарно і весело, під супровід музичних інструментів, колядували учасники гурту «Обе­реги»: Віталій Тренич, Юрій Ва­силів, Юрій Свистун, Микола Мих, Олег Варварик та Володи­мир Лощинін. У їхньому вико­нанні на славу Божу прозвуча­ли такі колядки: «Нова радість стала», «На небі зірка ясна засі­яла», «Во Вифлеємі нині нови­на», «По всьому світу стала но­вина», «Свята ніч», «Бог ся рож­дає», «У Різдвяну нічку», «Зоря, зоря», «Небо і земля», «Бог Пред­вічний».

Юрій Василів віншував при­сутнім на щастя і добро. Бажав, щоби Господь охороняв від зла, щоб життя ставало кращим, щоби в домівках і в серцях оселялося щастя, щоби любов сяяла яскра­віше сонця, а віра і надія були сильнішими від усіх стихій. Всі люди, що були біля храму, та­кож гучно і мелодійно коляду­вали разом з музикантами.

Варто зазначити, що музич­ний гурт «Обереги» був створе­ний взимку минулого року і де­бютним його виступом була ко­ляда на майдані Незалежності в м. Сколе у січні 2020 року. Му­зиканти створили цікаву ембле­му для свого гурту, логотип якої є зображений на деяких елемен­тах їхнього одягу, зокрема, на шарфиках. У центрі емблеми над словом «Обереги» є давній сим­вол – бойківська розетка, в сере-дині якої є елемент автентичної бойківської вишивки. 12 соняч­них кружечків навколо символі­зують 12 місяців року. Обрамлю­ють цю розетку пшеничні коло­ски – символ України і того, що люди тут працьовиті і хочуть чо­гось досягнути. Зверху увінчує цей логотип лілея Матері Божої, як символ опіки і покрову Бо­городиці. Шість елементів ви­шивки, що доповнюють ембле­му, символізують шість учасни­ків колективу.

Оскільки погода була сніж­ною і морозною, то всіх приго­щали гарячим запашним карпат­ським чаєм, глінтвейном та дух­мяними домашніми пампушками.

На завершення заходу духо­вні отці щиро подякували музи­кантам за те, що зробили таке чудове духовне музичне дійство і подарували усім гарний настрій. Висловили сподівання, що та­кий захід стане ще однією гар­ною започаткованою традицією. А всім присутнім побажали міц­ного здоров’я, душевного тепла, миру, достатку, успіхів у всьому, щоби добро завжди поверталося сторицею, щоби постійно відбу­валися дивовижні зустрічі з до­брими, мудрими людьми, які бу­дуть допомагати і не дадуть зби­тися зі шляху і щоби усіх обері­гав Господь.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.

Фото автора.