Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

День вишиванки єднає українців

20 травня, у четвер, біля народного дому «Бескид» в м. Сколе відбулось святкування Всесвітнього дня вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння вишитого етнічного українського одягу. У цей день кожен охочий долучається до свята, одягнувши вишиванку.

Мистецький захід під назвою «А над світом українська вишивка цвіте» розпочався флешмобом, у якому учні танцювального колективу Сколівської школи мистецтв (керівник Олександра Кінаш), одягнені у вишиванки, виконували танцювальні рухи під ритмічну музику.

Ведучі Тетяна Крушельницька та Дарина Сухопляс розповіли, що ідею відзначення Дня вишиванки у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького університету Леся Воронюк. Пісню «Бабусина вишиванка» виконала Аліна Ільницька.

Український народ подарував світові неповторну українську вишиванку, за якою нас упізнають у різних куточках світу. Даринка Сухопляс подарувала присутнім пісню «Вишиванка».
На сцену запросили засновницю студії музичного розвитку, дитячої творчості та дозвілля «Гумель-kids» Ірину Кецик зі Стрия. Вона привітала усіх зі святом. Відтак вихованці студії Марія Мельник, Марія Боднар та Вероніка Приндак подарували присутнім свої музичні вітання. Найбільше оплесків отримала наймолодша учасниця – 4-річна Віолетта Ткач, яка заспівала пісню про вишиванку.

Опісля відбувся показ дизайнерських вишиванок вихованцями модельної школи розвитку дітей «Angels» з м. Стрий (директор Ірина Будзяк). Директор історико-краєзнавчого музею «Сколівщина» Тетяна Зінкевич привітала всіх зі святом вишиванки та вручила подяки за активну співпрацю з музеєм і участь у різних тематичних виставках Світлані Сличко, Оксані Дробчак, Галині Дольній, Лідії Ортинській, Ярославі Ільницькій, Юрію Гешу, Ігорю Губіліту. Також висловила вдячність за постійну допомогу та співпрацю Миколі Сороці, працівникам сільських бібліотек та народних домів Сколівщини, а також працівникам Сколівського центру дитячої та юнацької творчості.

Завершальним акордом свята стала пісня «Вишиваночка», яку виконала Маріанна Дорош. Після концерту відбулась фотосесія у вишиванках для всіх бажаючих на фоні красивих вишитих декорацій та елементів народного стилю, які створили працівники НД «Бескид». Автором сценарію та режисером свята була Світлана Сличко, звукорежисер – Микола Русин, фото та відео зйомку провела Ольга Яциник.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.
Фото автора.