Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

В Україні подорожчали яблука: експерти прогнозують зростання цін на фрукти

В Україні зросли ціни на яблука і, за прогнозами експертів, вони продовжать дорожчати.

«Навіть попри те, що зрос­тання виробництва основно­го українського фрукта у 2020 р. підтвердилося, паралельно з цим збільшилася і частка низь­коякісної продукції, яку важко продати навіть на внутрішньому ринку, не кажучи вже про екс­порт. В результаті, вже з почат­ку 2021 р. якісні яблука на рин­ку України почали додавати в ціні, а асортимент пропонованих основних сортів вже найближ­чим часом скоротиться як міні­мум на одну позицію», – кон­статує Олександр Хорєв, керів­ник проєкту« АПК-Інформ: ово­чі і фрукти».

Причиною є те, що станом на середину січня поточного року, реалізація яблук з необладнаних сховищ вже завершилася, і прак­тично всі обсяги продукції се­редньої і низької якості в краї­ні вичерпалися.

У підсумку, ціновий діапазон на яблуко в Україні дещо зву­зився до 8-17 грн/кг, а середня ціна підросла на 1 грн/кг до 13 грн/кг відносно останніх цін у грудні 2020 року.

Зазначається, що наразі на українському ринку вже є всі пе­редумови до подальшого зростан­ня цін на яблуко врожаю 2020 року і цей фрукт продовжить до­рожчати в країні.

За матеріалами

Leopolis.news.