Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Виховання прекрасного в душах дітей

25 лютого, у четвер, в Ско­лівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся бібліомікс «Говоримо, дивимось і читаємо про Лесю» з учнями 2, 3 і 4 класів, вихованцями гру­пи продовженого дня (вчителька Ольга Саталкіна). Його організу­вали і провели з нагоди 150-річ­ного ювілею поетеси працівни­ки Сколівської міської бібліоте­ки для дітей.

Заступник директора Сколів­ської ЦБС по роботі з дітьми Оксана Борис презентувала шко­лярам відеоролик «Леся Україн­ка: цікаві факти». Після його пе­регляду відбулась невеличка ві­кторина, у якій діти відповідали на питання про життя і дитин­ство Лесі Українки.

Також діти з радістю прояв­ляли ініціативу та декламували напам’ять вірші Лесі Українки. Зокрема, прозвучали поетичні рядки з віршів «Надія», «Остан­ні квітки», «Літо краснеє мину­ло», «Конвалія» та інші.

Крім того, учням була пред­ставлена надзвичайно цікава каз­ка Лесі Українки «Лелія». Це ще один майстерний твір письмен­ниці. У казці переплелися реа­лістичні та фантастичні карти­ни та образи. В доступній для дітей формі викладена ідея, що тільки людина праці може мати добре серце, ніжність почувань і розуміння істинної краси. В каз­ці висвітлюється реальність того часу, буденність панського та се­лянського життя і побуту.

За сюжетом, недужому хлоп­чику наснилася маленька ельфа Лелія, яка жила в квітці. Вона взяла хлопця з собою в подорож, перетворивши Павлуся в роже­вий мак. Разом вони побачили, як живеться квітам і людям, зро­зуміли, від чого може залежати щастя. Основною метою і морал­лю цього твору є виховання лю­дяності, співчуття до ближнього, працьовитості та відповідальності.

Школярі з великою цікавіс­тю уважно слухали казку, а по­тім активно обговорювали твір, задаючи різні питання. Всім на­прочуд сподобався такий цікавий і пізнавальний бібліомікс.

Марта ІЛЬНИЦЬКА.