Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

=На замітку

Відповідальність за викинуті недопалки й сміття посилять

Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик – це компоненти, із якого складається звичайний си­гаретний недопалок. І за підрахунками, щорічно біль­ше, ніж чотири трильйони недопалків, потрапляють не в смітник, а прямо в природу.

Наразі в Україні, щоб боротися із недопалками та із сміттям взагалі, розробляють новий закон про управ­ління відходами.

Так, зазначається, що у новому законопроєкті за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недо­палок доведеться заплатити 2,5 тисячі гривень штра­фу. Схожі штрафи діють в іноземних країнах. От, на­приклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Брита­нії покарання – понад 2,7 тисячі гривень, а от у суво­рому Сингапурі – майже 20 тисяч.

За словами ініціатора законопроєкту, Олега Бонда­ренка, штрафи за викидання сміття в Україні були за­проваджені і раніше, але їхні суми були маленькими. «Це стосується взагалі всього сміття, яке може викида­тися з автомобілів, з вікна автобусів маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв, іншого транспорту. Дійсно цей штраф був запроваджений раніше. Та його розміром – порушників не налякати. За сміття викинуте з потя­гу – до 170 гривень, а з транспорту або судна – платіть 17 гривень! Нове покарання, що пропонують у зако­нопроєкті більше – від 1700 до 2550 гривень», – зазна­чає ініціатор законопроєкту.

Нагадаємо, в Україні Верховна Рада посилила пока­рання для паліїв сухої трави та за знищення лісів. Від­тепер за знищення лісів, випалювання стерні та сухої трави максимальний штраф збільшено у 18 разів: до по­над шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. А в деяких випадках передбачене кримінальне покарання – позбавлення волі до 5 років.

Куди можуть поїхати українці: у МЗС назвали перелік «відкритих» країн

7 липня українцям дозволили в’їжджати на терито­рію 23 країн.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дми­тро Кулеба під час брифінгу.

Він уточнив, що ці 23 країни включають ті, в які потрібна віза (тобто в’їхати можна, але з візою). У біль­шості з них діють певні карантинні обмеження, які обов’язково треба враховувати, якщо плануєте подорож.

Українців готові приймати Туреччина, Сербія, Ал­банія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Ве­лика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Респу­бліка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Су­дан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сей­шельські острови.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишаєть­ся закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окре­мі категорії людей:

  • ті, хто подорожує з метою навчання;
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель;
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робо­та не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживан­ня у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають укра­їнців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спе­ціальна інтерактивна мапа.

Скільки українців працює неофіційно?

Кожен п’ятий українець працює без трудової книж­ки. Це дані Державної служби статистики.

Кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років за три місяці цього року становить близь­ко 3,5 мільйонів людей. Це п’ята частина від загальної кількості українців, які працюють.

Повідомляється, що найчастіше неофіційно пра­цювали мешканці сіл. Їх кількість становить 1,8 млн.

Як повідомлялося, новим Трудовим кодексом буде передбачена можливість працівниками мати електро­нну трудову книжку. Під час свого засідання 27 листо­пада уряд ухвалив законопроєкт, який передбачене за­провадження в Україні електронних трудових книжок.

За матеріалами https://leopolis.news