=На замітку
Відповідальність за викинуті недопалки й сміття посилять
Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик – це компоненти, із якого складається звичайний сигаретний недопалок. І за підрахунками, щорічно більше, ніж чотири трильйони недопалків, потрапляють не в смітник, а прямо в природу.
Наразі в Україні, щоб боротися із недопалками та із сміттям взагалі, розробляють новий закон про управління відходами.
Так, зазначається, що у новому законопроєкті за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недопалок доведеться заплатити 2,5 тисячі гривень штрафу. Схожі штрафи діють в іноземних країнах. От, наприклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Британії покарання – понад 2,7 тисячі гривень, а от у суворому Сингапурі – майже 20 тисяч.
За словами ініціатора законопроєкту, Олега Бондаренка, штрафи за викидання сміття в Україні були запроваджені і раніше, але їхні суми були маленькими. «Це стосується взагалі всього сміття, яке може викидатися з автомобілів, з вікна автобусів маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв, іншого транспорту. Дійсно цей штраф був запроваджений раніше. Та його розміром – порушників не налякати. За сміття викинуте з потягу – до 170 гривень, а з транспорту або судна – платіть 17 гривень! Нове покарання, що пропонують у законопроєкті більше – від 1700 до 2550 гривень», – зазначає ініціатор законопроєкту.
Нагадаємо, в Україні Верховна Рада посилила покарання для паліїв сухої трави та за знищення лісів. Відтепер за знищення лісів, випалювання стерні та сухої трави максимальний штраф збільшено у 18 разів: до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. А в деяких випадках передбачене кримінальне покарання – позбавлення волі до 5 років.
Куди можуть поїхати українці: у МЗС назвали перелік «відкритих» країн
7 липня українцям дозволили в’їжджати на територію 23 країн.
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу.
Він уточнив, що ці 23 країни включають ті, в які потрібна віза (тобто в’їхати можна, але з візою). У більшості з них діють певні карантинні обмеження, які обов’язково треба враховувати, якщо плануєте подорож.
Українців готові приймати Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сейшельські острови.
Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.
Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:
- ті, хто подорожує з метою навчання;
- громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
- моряки, що прямують на корабель;
- медики й дослідники;
- сезонні працівники та студенти;
- висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Як і раніше дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.
Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа.
Скільки українців працює неофіційно?
Кожен п’ятий українець працює без трудової книжки. Це дані Державної служби статистики.
Кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років за три місяці цього року становить близько 3,5 мільйонів людей. Це п’ята частина від загальної кількості українців, які працюють.
Повідомляється, що найчастіше неофіційно працювали мешканці сіл. Їх кількість становить 1,8 млн.
Як повідомлялося, новим Трудовим кодексом буде передбачена можливість працівниками мати електронну трудову книжку. Під час свого засідання 27 листопада уряд ухвалив законопроєкт, який передбачене запровадження в Україні електронних трудових книжок.
За матеріалами https://leopolis.news