Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Конкретні справи – на користь громади!

Гість нашого часопису –  пан Роман Знак, відомий меценат, перший заступник голови Сколівської РДА, який балотується в депутати до Сколівської ОТГ. Ми попросили його відповісти на запитання, які цікавлять сьогодні наших читачів.

– Пане Романе, Ви досить відомі на Сколівщині та неодноразово ставали об’єктом різних дописів і публікацій. Що скажете з цього приводу?

– В мене ніколи не було мети стати публічною людиною, але, коли ти впродовж тривалого часу співпрацюєш із громадою, допомагаєш їй, робиш якісь предметні та помітні речі, то мимоволі стаєш об’єктом розмов і різних оцінок. Власне, так і  в моєму випадку.  Я щасливий, що пов’язав своє життя з рідним мені Бойківським краєм.

Вже понад 20 років, в силу різних обставин, я можу перебувати й жити в місцині, яка була наповнена такими величними постатями як митрополит Андрей Шептицький, Єжи Шматера, Анатолій Кос-Анатольський!  Атмосфера таких постатей і живих в наш час свідків тих славних часів, коли вони жили й творили,  спонукали мене робити добрі справи для цього прекрасного краю, зокрема –  для дорогого моєму серцю Гребенова.

– Завдяки чому Вам це вдається?

– Та саме завдяки бажанню щось корисне зробити. І, звісно, дякуючи підприємницькій діяльності. Мені вдалось налагодити робочі процеси в колективі та організувати успішну справу.

За рахунок зароблених коштів вдалося долучитися до фундаментальних для села справ, які робляться для багатьох поколінь. Це –  водопостачання для школи, спортивний майданчик, впорядковане як громадський простір подвір’я біля церкви та багато всього іншого.

Не маю звички зайвий раз наголошувати на цих речах та й повний перелік їх забрав би забагато часу. Скажу лише просту істину: село живе, допоки є доступними школа та церква. Так було завжди, так є зараз. Своє завдання, як колись, так і тепер, бачу в тому, аби допомогти нашим селам нормально жити, створивши комфортні та якісні умови для цього. Цим я займався як приватна особа,  а зараз – як перший заступник голови Сколівської РДА.

– Як Ви отримали свій перший квиток в політику?

– Першим поштовхом була пропозиція місцевого населення балотуватись на сільського голову села Гребенів. Це для мене було    несподіванкою, адже я не є корінним гребенівцем, приїжджав сюди, дякував цьому краю всім, чим міг, і зовсім не сподівався на таку високу оцінку. Але, переспавши з тією думкою, зрозумів, що до мене звернулись люди не просто так. Тож прийняв рішення пройти цей шлях, адже й так брав активну діяльність у житті села, а посада голови відкривала можливості для більш плідної роботи на благо мешканців.

Сама виборча кампанія була цікавою, адже конкурував із діючим головою,  де були задіяні всі сторони технологій і піару! Попри все, я програв із невеликим відривом, незважаючи на те, що не є корінним мешканцем. Це була насправді велика перемога!

Тепер мені стали відомі всі обставини моєї поразки, але це мене зробило тільки сильнішим і вмотивованішим!

– Чи мала продовження ця історія?

– Далі було багато зустрічей із цікавими людьми, які перетворилися в плідну співпрацю та створення цікавих і корисних громадських проєктів. Це допомогло набути досвіду роботи з людьми, які пройшли різні політичні та громадські шляхи.

Під час парламентських виборів я брав участь у команді кандидата по 125 округу  Юрія Доскіча, був одним із керівників по Сколівському напрямку. Було дуже цікаво, адже конкурували з діючим нардепом, а з Юрієм почали працювати за півтора місяця до виборів. Знайомство з достойними людьми Сколівщини, які прагнули позитивних змін, дало нам другий результат по округу, що стало високою оцінкою як нашої роботи, так і бажання людей змінювати життя на краще!

Радий за Юрія Доскіча, який не склав рук і зараз разом із командою голови Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким продовжує втілювати своє прагнення працювати на суспільство на Самбірщині.

–  Зараз Ви є на посаді першого заступника голови  Сколівської РДА. Яка формула успіху такого призначення?

– Я, впродовж нашої розмови, старався коротко розказати про свій шлях, який поступово, з року в рік, пройшов та піднімався по різних життєвих сходинках, тому таке призначення стало логічним завершенням цього етапу  сьогодні.

Звичайно, не можна говорити, що все так просто. Коли президентські вибори виграв Володимир Зеленський, одна категорія людей була в моральному протесті, друга –  в очікуванні. Пропонований набір кадрів через програму ліфт мотивував мене податися на кандидата голови РДА, де успішно пройшов випробування та був зарахований у резерв, оскільки для мене не було вакансії.

Призначення Максима Козицького на посаду голови ЛОДА для мене стало доброю звісткою, позаяк із ним був знайомий особисто та знав про його успішні проєкти на Львівщині. Тому для мене було пріоритетно стати членом його команди, адже  розумів, що це ті люди, з якими можна не лише говорити, але й реально втілювати в життя корисні пропозиції, покращувати стан справ на Сколівщині, вирішувати нагальні комунальні питання та працювати над залученням робочих місць. Сьогодні я радий, що можу підставити плече команді Максима Козицького та бути поряд змін, які творяться на очах!

– В умовах адміністративної реформи районні адміністрації скорочуються та реформуються. Яке майбутнє чекає на Сколівську РДА?

– Дійсно, згідно з реформою, ми матимемо Сколівську ОТГ, яка стане частиною Стрийського району. Та я не сумніваюсь,  працівники Сколівської райдержадміністрації знайдуть себе та будуть працювати далі в своїх ОТГ. Можу запевнити однозначно, що колектив Сколівської РДА –  це чесні та професійні люди. І я щиро вдячний за нагоду працювати з таким чудовим колективом.

– Ви зараз балотуєтесь в депутати Сколівської ОТГ?

Так, я йду в депутати Сколівської ОТГ разом з однодумцями,  авторитетними людьми району, які прагнуть позитивних змін заради кращого життя своєї громади та  які підтвердили це під час парламентських виборів без партійних прапорів.

Всі ми розуміємо, що задля розвитку ОТГ, задля покращення благоустрою територій, транспортного забезпечення та освітньої галузі  потрібен якісний депутатський корпус. В нинішній ситуації він буде складатись із різних партійних списків. Та мета в нас усіх однакова –  розвиток Сколівщини та добробут нашої громади, де б люди проживали комфортно та заможно!

Адже –  це наша громада та наші люди, між якими  живемо та з якими працюємо щодня.

Сьогоднішня тенденція в області, на чолі з головою ЛОДА Максимом Козицьким,  дає великі сподівання на успіх, адже  завдяки його команді відбулося багато позитивних змін. Якраз зараз і треба підтримати прогресивні ініціативи для загального добробуту!

– Розкажіть детальніше про ці ініціативи?

– Досвід у підприємництві призвів до того, що люблю говорити чітко, мовою цифр. З того, що знаю я,  за цей рік команда Максима Козицького досягла наступних результатів:

2,8 мільярда грн для ремонту доріг на Львівщині –  рекордна сума за всі роки Незалежності, а  це  242 км доріг, з яких до початку липня вже були готові 80 км;  5 великих спортивних об’єктів та 18 якісних спортивних майданчиків;  54 нові “Школярики”, які вже довозять дітей до шкіл;  43 нові амбулаторії, з яких 17 здали вже в перше півріччя –  до липня місяця;

Це –  переконливі цифри, які мені, фахівцю, демонструють, що люди працюють, і що кошти, виділені Кабміном, йдуть туди, де найбільше  потрібно, а не на якісь сумнівні речі.

Власне, тому і йду на ці вибори кандидати до Сколівської ОТГ, аби після виборів говорити з людьми цифрами та чіткими прикладами конкретних справ, а не просто з  обіцянками, туманними як осінні вечори в Бескидах.

– Як плануєте далі працювати на Сколівщині?

– Головне в нашому гірському краї – це зв’язок. Буквально так і є. Мусить бути  зв’язок між мешканцями кожних вулиці села  та владою.  Не існує стандартних чи однакових для всіх рішень. Треба чути громаду,  спілкуватися з людьми та враховувати особливості кожного населеного пункту  –  його історію,  традиції, поточний стан та інше. Така співпраця – це і є запорука успіху. В цивілізованому світі власне так і відбувається –  громада наймає людей на роботу й вони вирішують поточні проблеми, формують нормальну систему управління та працюють над розвитком. Для того, аби це робити, слід чути побажання роботодавця, а роботодавець –  це громада,  люди. Власне, це те, що планую робити я та наша команда на Сколівщині.

–  Пане Романе, дякуємо за цікаву конструктивну розмову та бажаємо успіхів! Нехай задумане збувається!

Влас.кор.