Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Картопля суттєво подешевшала

За рік популярний овоч подешевшав більше, ніж на чверть.

Після високих цін ми­нулого сезону багато фер­мерів в Україні збільшили площі під картоплею. Тому, незважаючи на складну погоду, пропозиція цього овоча очікується на висо­кому рівні і немає причин для його подорожчання.

Про це розповіла ди­ректорка з розвитку Укра­їнської плодоовочевої асо­ціації (УПОА) Катерина Звєрєва, передає сайт «Сьо­годні».

«На сьогоднішній день оптові ціни на картоплю в Україні коливаються в межах від 5,5 до 7 грн/кг. Для порівняння, наприкін­ці серпня 2019 року кар­топля відвантажувалася за ціною від 7 до 10 грн/кг. Отже, ціни на картоплю за рік знизилися в серед­ньому на 25-30%», – роз­повіла Звєрєва.

Попри не найкращі по­годні умови в період ве­гетації картоплі, україн­ські фермери оптимістич­но оцінюють потенційний урожай. До того ж після рекордно високих цін на картоплю, які трималися практично протягом усьо­го минулого сезону, ба­гато фермерів збільшили площі під цю культуру.

«Відповідно, очікуєть­ся, що пропозиція карто­плі в цьому сезоні буде на досить високому рів­ні, і причин для подаль­шого зростання цін в да­ному сегменті немає», – зазначає експертка.

З Інтернет-джерел.