Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

Дотримуймося правил безпеки на лоні природи!

За прогнозами Укргі­дрометцентру, в Україні утримується тепла та по­сушлива погода, а на біль­шій території краиїни, зо­крема: у південній части­ні, східних, центральних областях, і досі оголоше­но найвищий рівень по­жежної небезпеки. Тож, рятувальники вкотре на­магаються донести людям важливу інформацію: “по­жежна небезпека” це — не лише загрозливе ви­значення якогось явища, а й сотні випалених вог­нем гектарів української землі: лісів, степів, тощо.

Неконтрольована, мит­тєво поширена поривчас­тим вітром пожежа, за лі­чені години перекидається на населені пункти, зни­щує будинки громадян, за­вдаючи численних збит­ків і людям, і Державі в цілому.

Так, цього тижня вогне­борці ліквідовували масш­табні лісові пожежі у Хар­ківській та Луганській об­ластях. Було задіяно по­жежну авіацію, витрачено колосальні людські й ма­теріальні ресурси.

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провоку­вати пожежі на відкритих територіях та дотримува­тися елементарних правил безпеки під час відпочин­ку на природі.

Упродовж пожежоне­безпечного періоду забо­роняється:

– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзви­чайної пожежної небез­пеки 5-го класу;

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– заїжджати автомобі­лем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогаше­ні сірники або недопалки;

– залишати у лісі про­сочене бензином, гасом, мастилом або іншими горю­чими речовинами ганчір’я;

– полювати у лісі з ви­користанням вогнепаль­ної зброї;

– створювати смітни­ки та спалювати відходи;

– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

За матеріалами

ГУ ДСНСУ у Львівській області.