Приватне підприємство ІПМЦ "Бойківська Думка"

=Добре знати

Господи, дай нам ясне, бездощове небо!

У храмах України моляться за відвернення не­годи, яка вже наробила лиха тисячам сімей. У не­щодавній проповіді Папа Франциск закликав мо­литися за людей, потерпілих від повеней на Захо­ді України. У храмах проводять літургії в наміренні припинення стихійного лиха, адже літургія — най­сильніша молитва. Також є відповідні молебні, мо­литви у требниках, які можна промовляти у церкві, чи приватно, удома. Молитву добре супроводжува­ти постом, милостинею та участю у Таїнствах спо­віді й причастя.

Новації для заробітчан: що таке доплата солідарності

Українці, які втрати роботу в Польщі чорез COVID-19, можуть отримати компенсацію. Прези­дент Польщі підписав закон, який дозволить отри­мати компенсацію тим, хто втратив роботу через си­туацію з короновірусом. Мова про так звану допла­ту солідарності. Мають на неї право і українські за­робітчани. За інформацією польського управління соціального страхування, на доплату солідарності і розмірі 1400 злотих (9400 грн) можуть розраховува­ти, зокрема, й ті особи, що мають “карту побиту” по роботі або польську робочу візу.Новою допомо­гою можуть скористатись ті українці, які після 15 березня внаслідок COVID-19 втратили роботу, або якщо після цієї дати закінчився термін їх трудового договору. Умовою отримання солідарної допомоги також є соціальне страхування за трудовим догово­ром на загальний строк не менш як 60 днів до 2020 року. Подати заяву на доплату солідарності можна до 31 серпня. Виплати можуть здійснюватися про­тягом 3 місяців.

Кулони-обереги з фруктових кісточок

Уява малює, а рука вирізає динозавра, пташку, комаху чи звіра. У Житомирі живе майстер, який дивує своїм талантом. Це Тарас Орєшніков. Він дає нове життя фруктовим кісточкам, виготовляючи з них чудові прикраси. Тарас — професійний різьбяр, який зацікавився китайським мистецтвом хайдао — різьбленням по фруктовим кісточках. Основний ма­теріал з якого творить, — кісточка персика. У Ки­таї вона є символом довголіття та процвітаня. Пер­сикові амулети-обереги вважаються найсильнішими. Своїм хобі митець займається майже десятиліття. Його роботи є у приватних колекціях в Японії, Ки­таї, США, Непалі, Греції і Білорусії.

Користувались газом, чи ні — платіть

До речі, споживачі, котрі не використовували газу минулого року, також платитимуть з липня більші суми за його доставку.На початку березня Національна ко­місія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила міні­мальний розмір плати за доставку, який стосується нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менш, ніж дев’ять місяців і які не користувались газом, зокрема яким розподіл газу припинено шля­хом опломбовування, але вони не від’єднані від сис­теми газопостачання і не подали заяви на розірван­ня договору на розподіл. Розмір мінімальної плати залежить від наявності газового обладнання. Для до­могосподарств із газовою плитою його розраховують, виходячи зі споживання 39 кубічних метрів газу на рік. Домогосподарства із плитою та газовою колон­кою оплачуватимуть доставку, виходячи із норми 126 кубів, з автономним опаленням — 314 кубів на рік.

Темпи безробіття зростають

У Львівському обласному центрі зайнятості під час карантину кількість безробітних збільшилась майже вдві­чі. Якщо минулого року у цей час 4.8 тисячі осіб уже отримали роботу, то на сьогодні від початку дії каран­тину працевлавлаштовано лише 2.9 тисячі осіб, тобто на 40% менше. Найбільший попит — на кваліфікова­них робтників із інструментом, робітників із обслуго­вування, експлуатації та контролю за роботою устатку­вання та машин, працівників сфери торгівлі та послуг.Середній розмір зарплати, яку найчастіше пропонують роботодавці, становить 7.9 тисячі гривень. Нагадаємо, що максимальний розмір допо­моги з безробіття з 1 липня — 8788 гривень.

У Карпатах — краса! Цвіте червона рута!

Цьогорічна квітка, яку увіковічнив у своїй пісні Во­лодимир Івасюк, розпустилася набагато пізніше, ніж зазвичай.Мало хто знає, що легендарна червона рута — це народна назва високогірного чагарника рододен­дрона, лікувальної рослини, що занесена до Червоної книги України. Цей чагарник росте зазвичай на висо­тах від 1500 до 2060 метрів над рівнем моря. Велику частину року там лежить сніг. Найбільше рододендро­нів — на Чорногірському та Мармароському хребтах. Ще червона рута росте на території Карпатського біо­сферного заповідника та Карпатського національного природного парку, де вона під охороною. Цвіте черво­на рута найчастіше у травні-червні — червоними кві­тами, а плодоносить у липні-серпні. Ця рослина — це рідкісний вид, занесений до Червоної книги України, враховуючи ареал поширення. Тому знищувати його не можна. Розмір компенсації за знищення екземпляра рододендрона становить 615 гривень. Проте цю рос­лину все одно часто зривають туристи, пошкоджують селяни, випасаючи худобу. А дехто збирає цвіт, щоб приготувати засоби народної медицини.

Скасували кримінальну відповідальність за нетверезе кермування

У четвер, 2 липня, Володимир Зеленський підписав закон про скасування кримінальної відповідальності за кермування авто в нетверезому стані, який вступив в дію напередодні. Законопроєкт про кримінальну від­повідальність був прийнятий ще восени 2018 і пови­нен був вступити в силу з 1 січня 2020 року, але пар­ламент відклав це на 6 місяців, до 1 липня.

Кримінальну відповідальність передбачало не тільки нетверезе кермування, а й допуск за кермо п’яного во­дія, відмова водія пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки полі­цією і до медогляду.

Ось чому молода бульба смакує не так!

На ринку молода картопля коштує від 10 до 16 гривень за кілограм. Головна відмінність між старою та молодою картоплею — у вмісті крохмалю. У старій картоплі його майже 25%, тоді як у молодій — 8-13%. Смак картоплі залежить від того, як її підживлювати. Якщо азотистих добрив було внесено забагато, це спо­вільнить ріст картоплі та її дозрівання. Крім того, коре­неплоди накопичать нітрати. Фосфорні добрива впли­вають на якість крохмалю. При його надміру в буль­бах зростає в’язкість, така картопля вимагатиме більше часу для варіння і не матиме ніжного смаку. Молоду картоплю не варто поєднувати з білковими продукта­ми — м’ясом, рибою, грибами. Крохмаль та білки — одне з найгірших варіантів поєднань із погляду суміс­ності продуктів, адже воно порушує травлення та об­мін речовин. Зауважимо також, що калорійність моло­дої та старої картоплі різна. У 100 грамах старої вареної картоплі — 80 кілокалорій, а а молодої — лише 66. А ще менше цукрів, натомість більше органічних кислот і клітковини. Вітаміну С в молодій бульбі утричі біль­ше, ніж у старій. Молода картопля багата на біофла­воноїди. У ній містяться наступні вітаміни — А, групи В,Е,К, ніацин, холін, фолієва кислота. У молодій кар­топлі практично немає жирів і зовсім нема холестерину.

Якась шкідлива газбулька, а не справжній квас

Якщо це натуральний продукт,то на етикетці обов’язково має бути зазначено “Продукт бродіння”. Якщо ж поба­чили напис “ароматизатор “Квас”, то це, швидше за все, газована суміш цукру, води, ароматизаторів, консерван­тів, а не квас. За технічними умовами, виробники мо­жуть додавати до цього напою консерванти — бензоат натрію та лимонну кислоту. Вони стримують подальше бродіння і збільшують термін придатності продукти. Деякі виробники пастеризують напій, завдяки цьому він придатний до споживання упродовж 90-180 діб. А натуральний непастеризований напій може зберігати­ся у холодильнику лише 3-5 днів з дати виробництва.У квасі багато вітамінів, зокрема групи В, а також мікро­елементів, біологічно активних речовин, амінокислот. Напій посилює ферментативну діяльність шлунка, а за­вдяки вмісту молочної кислоти гальмує розвиток хво­роботворних мікробів. Людям, які мають проблеми із надмірною вагою, не варто зловживати цим напоєм. Та­кож квас не рекомендують хворим на гастрит та важ­кими формами цукрового діабету.

Підготувала Ірина РУСИН.